Kousek mojí cesty

    Nejsem vystudovaný fyzioterapeut, nicméně o fungování našeho "biooděvu", jak s oblibou říkám tělesné schránce, se zajímám už od ranného dětství. Moje maminka by vám to potvrdila, protože už ve třetí třídě ZŠ, kdy jsem už byl zapáleným čtenářem, lačnícím po vědění lidstva, jsem jí tajně brával Anatomii pro výtvarníky a Domácího lékaře a studoval úžasné obrázky lidské anatomie. Samozřejmě, že zpočátku mě nejvíce zajímaly rozdíly mezi mužem a ženou 🙂 , ale časem jsem pečlivě prostudoval celou anatomii a dost dospěláků se příležitostně podivovalo, co všechno ve svém věku už o těle vím.

    Roky utíkaly a když jsem se měl rozhodovat o svém budoucím povolání, tak vzhledem k mé všestrannosti a tehdejším okolnostem, došlo k velkému omylu. Mám totiž po mé umělecky založené mámě jisté výtvarné nadání, tak si moji rodičové tehdy mylně mysleli, že je zúročím na SOŠ Polygrafické a stal jsem se tiskařem.

    Během studia nám na praxi náš mistr často říkal: "Považujte si tohoto řemesla a buďte na ně hrdí. Tiskaři vždycky nosili bílé límce, byli páni a všichni si jich vážili, protože napomáhali šíření vzdělanosti." A já, jako mladý bezstarostný student, který se nijak nezamýšlel nad svojí budoucností, protože vzhledem k tehdejším politickým poměrům byla jasně daná, jsem se teda snažil být hrdým Panem Tiskařem.

     Pak přišla Sametová revoluce, maturita a po chvilce radostné volnosti vojna. Po návratu, neznaje jiné možnosti, která by přinášela okamžitě finance potřebné životu, jsem se nechal zaměstnat a začal krysí závod. Zpočátku jsem to takto neviděl, ale po pár letech jsem to vnímal postupně čím dál víc. Tiskařina je totiž celkem dřina v nezdravém prostředí, většinou na tři směny a to se časem na těle projeví, i když myslíte pozitivně.

     Vlivem stálé pracovní nespokojenosti plynoucí mimo jiné i z častého pocitu naprosto zbytečné práce pro práci, jsem začal hledat východisko. Díky různým knihám, seminářům a práci na sobě, jsem znovu objevil své vlohy a našel činnost, která má smysl. Mně přináší radost, uspokojení a hojnost potřebnou pro život a mým klientům úlevu, relaxaci, radost, příliv nové energie a mnohdy i nasměrování a nové informace. Jejich názor si můžete přečíst zde.

     A proč jsem si vlastně vybral takovou činnost?

Jednoduše proto, že jsem ji zažil na vlastní kůži a udělalo mi to náramně dobře 🙂 Mám totiž jisté potíže s biooděvem od mládí a tiskařina mi ještě přidala, tak jsem hledal pomoc. Časem jsem přišel na to, že naše klasická medicína je mnohdy na špatné cestě a že nejlepší je prevence. A k prevenci patří pohyb, správná strava, potravní doplňky, detoxikace a očisty organismu, různé druhy welnes s masážemi a saunou a v neposlední řadě je třeba mít v pořádku psychické nastavení a emoce.

     Všechno výše popsané mě samozřejmě zajímá a více o tom, i o souvislostech píši na těchto stránkách a na svém hlavním blogu - www.petr-kovar.cz

     To, na co mám oficiální papír a kvůli čemu jste vlastně tady, se dozvíte zde .