Myofasciální technika dle Toma Bowena

Myofasciální technika dle Toma Bowena, je dynamická převratná metoda uvolňující svaly, pojivovou tkáň a aktivující samoléčebné schopnosti těla. Je to jeden z nejzázračnějších objevů, který je používán již více, než čtyřicet let a pomohl tisícům pacientů po celém světě vyléčit různé zdravotní problémy.

Bowenova metoda patří mezi tzv. měkké techniky a ošetření se skládá ze sérií unikátních hmatů přes definované body lidského těla, kdy se mezi jednotlivé série vkládají asi dvouminutové pauzy, aby tělo mělo čas „zpracovat“ informace z proběhlé stimulace. Tyto hmaty jsou většinou jemné a šetrné, nicméně některé je potřeba provést poněkud razantněji a mohou být pro někoho i bolestivé.

Bowenovu metodu je vhodné aplikovat po úrazech a zraněních svalů, i po operacích pro rychlejší regeneraci a rovněž preventivně kvůli celkovým podpůrným účinkům. Doporučuje se i pro zlepšení činnosti vnitřních orgánů a hormonálního systému. Celkově obnovuje přirozený tok životní energie. Ideální je opakování 3x během dvou týdnů a poté individuálně.

V případě některých tělesných disbalancí je velice vhodná kombinace s Dornovou metodou.