Jak to dělám?


Moje práce je tak trochu dobrodružství. Jsem tzv.“létající masér“, což znamená, že nemám žádný masérský salón, čili když si někdo objedná moji službu, sednu do auta a jedu tam, kam si mě pozve – většinou do vlastní domácnosti. Vzhledem k tomu je jasné, že když je to poprvé, tak toho člověka vůbec neznám a nevím, co mě čeká, když se octnu v jeho soukromém teritoriu. Naštěstí se můj věhlas šíří díky doporučení, takže je to vyjímečná situace a většinou znám nového klienta alespoň z vyprávění spokojeného doporučovatele 🙂

Jak probíhá moje návštěva?

Vše je jednou poprvé a lidé mají rádi jistoty 🙂 Proto vám tímto krátkým článkem chci odprezentovat co vás čeká, když si objednáte moje služby.

  • V první řadě předpokládám, že jste si pročetli stránku „O masáži“, kde jsou celkem důležité informace a zařídíte se podle nich.

Takže dnes je termín mojí návštěvy a vy se nemůžete dočkat své masáže, případně jiné terapie. Přijíždím k vašemu bydlišti, zvoním, otvíráte a s úsměvem se vítáme 🙂 Mám obě ruce plné – v jedné masérské lehátko (váha 16kg), v druhé kabelu s pomůckami (2-5kg) podle situace.

  • Zde je nutno připomenout, že je potřeba mít k dispozici prostor minimálně 2x3m a raději více, abych mohl postavit lehátko a pohybovat se okolo něj.
  • Také je nutné si uvědomit, že během masáže budete delší čas bez pohybu a oblečení, tak aby vám nebylo chladno, je dobré zajistit příjemnou teplotu v místnosti – cca 25°C či vyšší
  • Dále si prosím nachystejte podložku (válec, polštář apod.) pod nohy, aby se vám lépe leželo a něco na přikrytí, u čeho nebude vadit případné zamaštění od oleje (velkou osušku či starší deku) To jsou věci, které bych už neunesl 🙂

Vybaluji si věci a převlékám se, během toho vedeme rozhovor o vašem zdraví a případných potížích. Poté si vypíši kartu s vašimi důležitými zdravotními údaji, abych věděl, na co si případně dát pozor a jaká máte omezení. Můžete být v klidu, jsem jako každý pracovník ve zdravotnictví vázán mlčenlivostí. Poté si vás důkladně prohlédnu, ale jen v nezbytně nutné míře pro předem domluvenou terapii. U Dornovy metody se manipuluje s celým tělem, ale o tom píši jinde.

Po těchto nezbytnostech následuje vlastní procedůra, kterou máte objednanou. Nevím, jak jste zvyklí prožívat svou masáž, ale mám doporučení.

  • Přichystejte si svoji oblíbenou hudbu, ideálně meditativního charakteru.

Je to z důvodu vašeho dokonalého uvolnění a prožitku během masáže a mého soustředění na práci, kdy jsem většinou „v alfě“ (stav meditace), abych dosáhl co největšího napojení na vaše tělo a intuitivně použil to, co umím tam, kde to nejvíc potřebujete. Možná to někomu zní ujetě 🙂 , to mně je celkem jedno, protože to tak funguje.

Nicméně jestli budete mít potřebu rozhovoru, plně to respektuji, ale nějaké hudební podbarvení je super vždy 🙂

  • Pokud je přítomen i zbytek rodiny, partner, děti, domácí mazlíci, zajistěte nejlépe co nejmenší míru vyrušování, abyste mohli úplně vypnout a užít si to.

Často jezdím do mladých rodin, kdy moji službu využijí oba partneři. Je to oboustranně výhodné. Hlavně pro ně z hlediska hlídání dětí, kdy provádím masáž jednomu a druhý se věnuje dětem a pak se vystřídají. A pro mne z hlediska času – jeden výjezd – dvojnásobek práce.

Takže zpět k průběhu terapie. Ležíte na lehátku a zatímco si nahřívám olej, obejdu vás s doutnajícím kouskem bílé šalvěje pro očištění prostoru a začnu se vás dotýkat. Při své práci používám vše, co jsem se naučil v logické posloupnosti dle vašich potřeb, takže co člověk, to trochu jiný postup a použité techniky. Po ukončení fyzické práce na vaší tělesné schránce ještě chvíli uhlazuji a srovnávám energie, dočišťuji šalvějovým kouřem a poté vás „probudím“ trojím cinknutím Kartálkami (nebo též zvonečky Tingsha, což je název prastarého hudebního nástroje z Tibetu)

Vy se následně pomalu probíráte z nádherného uvolnění a já si s vaším dovolení jdu umít ruce od oleje, potom vám naliji šálek relaxačního čaje, převlékám se, balím věci, případně probíráme vaše dojmy a nadšení z krásného prožitku 🙂

Poté si domluvíme termín další návštěvy, přijmu s vděčností svoji zaslouženou odměnu za odvedenou práci a s úsměvem se loučíme. Po mém odchodu máte možnost hned pokračovat v relaxaci, což je ta největší výhoda. Pár doporučení co dělat po masáži máte zde.

Takže jestli jste dočetli až sem, víte na co se můžete těšit a já se těším na setkání s vámi 🙂

petr-kovar@kvantovamasaz.cz
Jsem masér, dornista a bowenista. Během svých terapií používám metodu Kvantového Doteku Matrixu, která dokáže "zázračně" urychlit ozdravné procesy v těle i duši. Můj příběh si přečtěte zde a nebo případně podrobněji zde >>